O nas

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji powstał 26 stycznia 1983 roku. Od początku istnienia aż do stycznia 2015 roku jego dyrektorem był Andrzej Kończak. Obecnie funkcję dyrektora MOSiR-u pełni wybrana na to stanowisko w drodze konkursu Beata Nadgrodkiewicz. W zarządzanie MOSiR otrzymał stadion, strzelnicę, kąpielisko wraz z wypożyczalnią sprzętu, restaurację, pole namiotowe oraz domki turystyczne. W międzyczasie kierował również obiektami turystycznymi na terenie miasta. W latach dziewięćdziesiątych na stadionie wybudowano nowy budynek socjalny wraz z zapleczem a także wyremontowano trybuny na 1200 widzów. Zamontowano również nagłośnienie. 1 lipca 2000 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Uchwałą Rady Miasta został przekształcony w jednostkę budżetową i od tej pory w jego zarządzaniu są następujące obiekty:

-stadion z pełnowymiarowym boiskiem trawiastym do piłki nożnej o wymiarach 105 x 69 m
-bieżnia – 400 m
-skocznia w dal
-rzutnia do kuli
-5 kortów do tenisa ziemnego
-drugie boisko do piłki nożnej na płycie bocznej o wymiarach 90 x 62,50 m
-strzelnica sportowa 50 m – pawilon strzelecki na 14 stanowisk wraz z pokojem sędziowskim, szatniami i sanitariatami
-kąpielisko nad Jeziorem Słupeckim, które ze względu na stan bakteriologiczny wody jest zamknięte od 1995 roku
-hala widowiskowo – sportowa z widownią na 201 miejsc posiadająca pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykowej, 3 boiska do siatkówki, dwie sale rekreacyjne z zapleczem sanitarnym
-kompleks boisk Orlik
-PZU Trasa Zdrowia
-skatepark
-pumptrack
-ścianka wspinaczkowa
-kort do squsha
-boisko wielofunkcyjne tzn. balony
-siłownie zewnętrzne

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oferuje swoje usługi w zakresie wynajmu obiektów sportowych, organizacji imprez sportowych, rekreacyjnych i turystycznych. Zapraszamy do współpracy.

Skip to content