Bieg Żołnierzy Wyklętych
Bieg Żołnierzy Wyklętych

4 marca w samo południe w Słupcy, uczestnicy   Biegu Tropem Wilczym poświęconym Pamięci Żołnierzy Wyklętych pokonali dystans 1963 m, który symbolizuje rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek” . W Słupcy bieg ten został zorganizowany po raz drugi, była  to  jednak już VI edycja Biegu „Tropem Wilczym”,  jest ona wyjątkowa, ponieważ odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W biegu  wzięło  udział blisko 70 tys. biegaczy w 333 miastach w Polsce oraz ośmiu miastach  za granicą.

Biegowi „Tropem Wilczym” 2018 patronowali żołnierze zamordowani w więzieniu mokotowskim: Hieronim Dekutowski, Łukasz Ciepliński, Zbigniew Przybyszewski, Roman Groński, Szczepan Ścibior, Dionizy Sosnowski i Czesław Gałązka oraz Witold Pilecki. Ich podobizny znajdowały się na koszulkach, w których biegli uczestnicy biegu. Częścią pakietu startowego był m.in. medal zaprojektowany i wykonany przez Instytut Pamięci Narodowej.

Bieg ,,Tropem Wilczym ” był pierwszym punktem naszego biegowego GRAND PRIX Słupcy. Kolejny bieg już 25 marca, serdecznie zapraszamy.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w  Słupcy serdecznie dziękuje wszystkim  zawodniczkom i zawodnikom za tak liczne przybycie , firmie  YO&GO Events , opiece medycznej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Harcerzom z I Szczepu Środowiskowego im. Janusza Korczaka w Słupcy za pomoc i wsparcie  w organizacji imprezy. Zapraszamy za rok 🙂

Skip to content