II Nocny Rekreacyjny Bieg Uliczny „5 z Pasją”
II Nocny Rekreacyjny Bieg Uliczny „5 z Pasją”

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy wraz z Komendą Powiatową Policji w Słupcy zorganizowali II Nocny Rekreacyjny Bieg Uliczny „5 z PASJĄ” . Druga edycja biegu odbyła się pod hasłem „Rodzina wolna od przemocy”. Przedsięwzięcie promowało zdrowy i aktywny styl życia wyrażając jednocześnie brak  przyzwolenia na stosowanie przemocy wobec dzieci i dorosłych. W biegu wzięło udział około 130 uczestników.
W piątkowy wieczór, 16 września, na drogach Słupcy pojawili się fani zdrowego stylu życia, którzy uczestnicząc w 5 kilometrowym biegu poprzez pięć słupeckich rond chcieli wyrazić swoje poparcie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Jednocześnie pomysłodawcy biegu i jego uczestnicy chcieli swoimi działaniami zwrócić uwagę na fakt, że każdy człowiek ma prawo do życia w środowisku rodzinnym wolnym od przemocy.O tym, że nikt nie może być bity, znieważany, czy poniżany, ani kobieta, dziecko, czy osoba starsza lub niepełnosprawna mówił w krótkim wystąpieniu przed biegiem asp.sztab. Dariusz Nowicki – policyjny koordynator ds przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy.
Po raz drugi „5 z Pasją” zgromadziła biegaczy z całego powiatu słupeckiego oraz powiatów sąsiednich. Oprócz wytrawnych zawodników nie zabrakło uczniów szkół, nauczycieli, całych rodzin, czy seniorów. Zawodników wystartował Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy mł.insp. Jan Rabiej. Policjanci oraz strażacy z OSP w Słupcy i Piotrowicach zabezpieczali trasę biegu, dbając o bezpieczeństwo pieszych i kierujących pojazdami. Na mecie na uczestników czekały piękne medale oraz ciepły posiłek ufundowany przez Konspol-Bis Słupca, produkty mleczne z Spółdzielni Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie i ognisko. Wśród uczestników rozolosowano nagrody ufundowane przez Fit Fun Club Słupca oraz PSB Mrówka Słupca. Chętni mogli obejrzeć filmy wyświetlane na ścianie hali MOSiR.
I tym razem inicjatywa zyskała poparcie wielu osób i okazała się wielkim sukcesem. Uczestnicy oraz organizatorzy biegu pokazali, że w jesienne wieczory można spędzać czas aktywnie i kreatywnie.

Skip to content