III Edycja Biegu Leśnika
III Edycja Biegu Leśnika

III Edycja Biegu Leśnika już za nami. 25 marca na trzy dni przed 68 rocznicą śmierci pułkownika Jana Szypowskiego na starcie biegu, stawiło się około 171 zawodników, by uczcić pamięć naszego bohatera. ,,Leśnik”- Żołnierz Kampanii Wrześniowej, bohater Powstania Warszawskiego, współtwórca podziemnej produkcji broni i materiałów wybuchowych, odznaczony wieloma odznaczeniami polskimi i zagranicznymi. W ubiegłym roku na biegu gościliśmy córkę bohatera Krystynę Szypowską oraz wnuczkę Ewę Kordys, w tym roku nie udało się im do nas dotrzeć, ale zostaliśmy poproszeni o przekazanie kilku słów do zawodników:
,,Bardzo ubolewam, że nie mogę bycśw tym roku z Państwem na tej wspaniałej imprezie, za którą jeszcze raz z całego serca dziękuję.
Proszę ode mnie serdecznie pozdrowić wszystkich uczestników Biegu i gorąco podziękować za ich udział w imprezie.
Mocno ściskam,
Krystyna Szypowska”
Po biegu na mecie na wszystkich zawodników czekały pamiątkowe medale , gorąca grochówka i ciepły napój. Zebrani mogli również spróbować swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej. Na koniec delegacja udała się do Alei Dębów, by złożyć wiązankę kwiatów pod obeliskiem podpułkownika Antoniego Szypowskiego .
Bieg Leśnika był drugim z listy biegów należących do GRAND PRIX Miasta Słupcy. Do wyboru były dwie trasy, pierwsza na 2 km ( Bieg pamięci) i na 5km ( Bieg główny) i to właśnie tą drugą trasę musieli pokonać zawodnicy chcący być klasyfikowani w całym GRAND PRIX.
Po biegu nagrodzeni zostali zawodnicy z najlepszymi czasami w kategorii kobiet i mężczyzn.
W kategorii kobiet:
1. Weronika Polaszczyk (00:23:35:29)
2. Agnieszka Szymaszek (00:24:13:30)
3. Angelika Raśniewska (00:25:18:00)
W kategorii mężczyzn:
1. Mirosław Marszałkowski (00:19:59:89)
2. Marek Wolicki ( 00(20:02:12)
3. Tomasz Dąbek (00:20:53:06)
Oficjalne wyniki biegu Leśnika :https://results.chronotrack.com/e…/results/event/event-38752
Kolejny bieg 26.05.2018 Bieg ,,Słupca biega”
Zapraszamy!!!

Skip to content