Okolicznościowy Bieg Niepodległości
Okolicznościowy Bieg Niepodległości

10 listopada odbył się po raz czwarty okolicznościowy bieg z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Udział w symbolicznym biegu wzięła młodzież z powiatu słupeckiego: Gimnazjum Słupca, Gimnazjum Strzałkowo, UKS Hagard Strzałkowo, Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy, Liceum Ogólnokształcące w Słupcy oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie.
Młodzież słupecka i strzałkowska wraz z opiekunami wybiegła jednocześnie ze swoich miejscowości z flagami biało-czerwonymi, by spotkać się na Miejscu Pamięci na Łężcu gdzie kiedyś znajdowała się  granica prusko-rosyjska. Był to bieg patriotyczny, niepodległościowy w związku z czym młodzież na mecie złożyła znicz oraz dokonała symbolicznego zerwania łańcucha.
Uroczystość otworzył Burmistrz Miasta Słupca pan Michał Pyrzyk, dyrektor MOSiR Pani Beata Nadgrodkiewicz i Duszpasterz Młodzieży Ksiądz Krzysztof Szkopek. Bieg ten był biegiem integrującym młodzież, propagującą zdrowy styl życia a także sposobem na uczczenie tego święta jakim jest Święto Niepodległości.
Na zakończenie dyrektor MOSiR Pani Beata Nadgrodkiewicz zaprosiła wszystkich uczestników na ciepłą herbatę z ciastem. Do zobaczenia za rok.

Skip to content