Trzynaście drużyn w lidze tenisowej
Trzynaście drużyn w lidze tenisowej

Trzynaście drużyn: Dmuchana Frajda, Andro Team, ElektroTeam Kleczew, Bank Spółdzielczy, OSiR Kleczew, Czopery Kleczew, Top Spin, ROD Róża, MKS MOS Słupca, Flip i Flap, Ares Team, Bez nazwy i Września Team walczyć będzie o tytuł drużynowego mistrza ligi tenisa stołowego Pierwsze mecze zaplanowano na środę 17 i czwartek 18 listopada. Nim jednak ruszą pierwsze mecze wręczone zostaną puchary za ubiegły sezon. Do zobaczenia w hali MOSiR.

 

REGULAMIN

REGIONALNEJ LIDZE TENISA STOŁOWEGO o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA SŁUPCY na sezon 2021/2022

I. CEL:Popularyzacja gry w tenisie stołowym dla osób uprawiających sport amatorsko w celu utrzymania kondycji ruchowej oraz wyłonienie najlepszego zespołu w Powiecie Słupeckim.

II. TERMIN:Od listopada 2021r.

III. ZGŁOSZENIA:Zgłoszenia należy składać do 10 listopada 2021 roku w biurze MOSiR w Słupcy, ul. Kopernika 13 w godz. 7,00-15,00 /lub telefonicznie nr tel. 63 277 26 14/ od poniedziałku do piątku.

Zespoły zobowiązane są przed rozpoczęciem ligi złożyć organizatorom listy zgłoszeń zawodników z podpisami o zapoznaniu się z regulaminem Amatorskiej Drużynowej Ligi w Tenisie Stołowym na sezon 2020/2021. Listy zgłoszeń drużyny pobierać mogą w biurze MOSiR, ul. Kopernika 13, 62-400 Słupca.

Drużyny z poza powiatu słupeckiego mogą zgłosić zawodników grających do IV ligi włącznie.

IV. SYSTEM ROZGRYWEK:Ilość rozegranych rund zależeć będzie od ilości zgłoszonych zespołów. Mecze drużynowe rozgrywane będą do trzech wygranych setów, gry odbywać się będą do 11 punktów z 2 punktową przewagą, np.:11:9, 12:10. Każda drużyna przed meczem podaje skład osobowy i wyznacza kapitana drużyny. Zawodnik po rozegraniu jednego spotkania może być zastąpiony w dalszych grach zawodnikiem rezerwowym. Do gry podwójnej drużyna może wystawić dowolny skład.

Mecz uważa się za zakończony gdy jedna z drużyn uzyska 5 punktów lub 4:1, 3:2,. Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrany 1 punkt, za walkower 0 punktów.

Zawodnicy w meczu występują w stroju sportowym tj. spodenki, koszulka, tenisówki. Wskazane jest aby w grach podwójnych – deblowych para zawodników miała jednakowy strój sportowy przynajmniej koszulki.

W przypadku braku jednego zawodnika w meczu, mecz jest rozgrywany, zawodnik drużyny przeciwnej zdobywa v.o 3:0.

W przypadku nie stawienia się zespołu, drużyna przeciwna oczekuje 15 minut i mecz jest rozpisany jako v.o 5:0.

V. WPISOWE: Drużyny płacą wpisowego 50 zł Panu Waldkowi Kołodziejczakowi.

Drużyny do lat 18 uczestniczące w rozgrywkach uczestniczą w lidze wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej (opiekun lub kierownik drużyny) .

VI. POSTANOWIENIA KONCOWE:

  • Zespoły ubezpieczają się we własnym zakresie i uczestniczą w lidze na własną odpowiedzialność, co potwierdzają własnoręcznym podpisem na liście zgłoszeń.

  • Organizatorzy nie odpowiadają za rzeczy oraz inne wartościowe przedmioty pozostawione bez opieki.

  • Najlepszym drużynom zostaną wręczone puchary, wszystkie występujące drużyny otrzymają dyplomy uczestnictwa. O kolejności miejsc w pierwszej kolejności decyduje:

a/ ilość punktów w tabeli,

b/ ilość małych punktów w tabeli ze wszystkich spotkań,

c/ różnica setów ze wszystkich spotkań,

d/ wynik bezpośredniego spotkania /mecz i rewanż/.

  • Prowadzona będzie punktacja na najlepszego tenisistę ligi oraz najlepszą parę deblową.

  • Organizator zastrzega sobie wyłączną interpretację regulaminu.

Organizatorami Amatorskiej Ligi Regionalnej w Tenisie Stołowym są: Słupecki Klub Tenisa Stołowego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy.

DO UDZIAŁU ZAPRASZAJA ORGANIZATORZY

Skip to content