Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego z okazji 98 Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego .
Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego z okazji  98 Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego .

W dniu 27 grudnia 2016 r. na strzelnicy MOSiR w Słupcy przy ul. Kopernika odbyły się Zawody Strzeleckie z Karabinka Pneumatycznego z okazji 98. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Organizatorem zmagań było Stowarzyszenie „Z Wiatrem i pod Wiatr” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Karol Biadasz – instruktor strzelectwa. Był on nie tylko pomysłodawcą i sędzią imprezy, ale udostępnił także strzelcom swoje karabinki.

Pomimo okresu świątecznego w zawodach wzięło udział 10 zawodniczek i 7 zawodników – uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Regulaminy przewidywał oddanie 10 strzałów ocenianych z karabinka pneumatycznego z postawy stojącej z odległości 10 m w czasie 8 minut. Wśród dziewcząt wyłonienie zwyciężczyni było możliwe dopiero po emocjonującej dogrywce – najwyższe miejsce wywalczyła Weronika Wapniarska uzyskując 89 punktów, drugie miejsce należy do Jesiki Niwińskiej, trzecie do Agnieszki Michalak, które również wstrzelały 89 punktów na 100 możliwych. Czwarte miejsce zajęła Sylwia Rosińska z 86 punktami. W kategorii chłopców na najwyższym podium stanął Tomasz Mroczkowski z 82 punktami, za nim uplasowali się Kamil Zarzycki (81 punktów), Mikołaj Śmigielski (80 pkt.) i Bartosz Bartkowiak z 79 punktami. Zdobywcy miejsc I-III otrzymali dyplomy i puchary.

Kolejne zawody odbędą się 23.01.2017r. od godz. 16.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy przy ul. Kopernika 13. Zawody rozegrane zostaną dla upamiętnienia 154. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

W przypadku uczniów niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców na udział w zawodach, której wzór można pobrać z profilu Stowarzyszenia na Facebooku.”

Skip to content